Mój list do samej siebie z przyszłości

Mój list do samej siebie z przyszłości, ale i do każdej/ każdego z was.
Kochana, ❤ mam nadzieję, że u Ciebie wszystko w porządku i że jesteś zdrowa i szczęśliwa, gdziekolwiek na świecie byś nie była. Niezależnie od tego, jak i z kim żyjesz- masz żyć w zgodzie z samą sobą, bo tylko ta osoba jest i będzie z Tobą 24h na dobę do końca życia. Nigdy nie bój się samotności, bo ona uświadamia nam, kim jesteśmy i czego chcemy. Ona oczyszcza I daje ciszę wśród której znaleźć możemy odpowiedzi na pytania rodzące się w hałasie codzienności. Bój się za to fałszywych ludzi, którzy tylko nam mieszają i marnują tak cenny czas. Nie bój się ich odciąć, bo to jak amputacja chorej kończyny, żeby reszta ciała mogła żyć. 

Mam nadzieję, że osoby, które miały zostać w Twoim życiu- zostały. Te, które nie powinny w nim być- odeszły i że zawsze umiesz odróżnić jedne od drugich. Nie raz ci, których trzymamy się najbardziej kurczowo i myślimy, że nie damy bez nich rady są tymi, bez których pofruniemy wysoko w górę. Pamiętaj o tym każdego dnia I nigdy nie uzależniaj od kogoś własnego szczęścia. Ty masz pracować na swoje szczęście, a kiedy przyjdzie odpowiedni moment- podzielić się nim z kimś, kto na nie zasługuje I tym sposobem je pomnożyć. To chyba jedyna matematyka, którą lubię i rozumiem. Miej swoje zdanie i nie martw się, co ktoś o nim pomyśli, bo skoro jest Twoje- jest słuszne. Czasem lepiej wypowiedzieć się nieskładnie, ale szczerze niż powtarzać czyjeś piękne frazesy. Twoje rzucone od serca zdanie może tknąć kogoś do refleksji, a ta do zmiany czegoś na lepsze, więc dlaczego miałabyś milczeć?

Gdybyśmy wiedzieli, dla ilu ludzi jesteśmy inspiracją albo chociaż ciekawą anomalią- nie poddawalibyśmy się tak łatwo i częściej mówili to, co myślimy. Znajdź w życiu rzeczy, które zapierają Ci dech i godziny zmieniają się przy nich w minuty- skup się na nich. Odpuść rzeczy, które Ci nie idą. Nie we wszystkim będziesz mistrzynią i to też jest w życiu ok. Umiej śmiać się z tego, że nie potrafisz liczyć, kopnąć piłki jak człowiek, czy śpiewać. Pracuj nad tym, do czego czujesz flow, a reszta jakoś się ułoży, dopasuje. Wierz mi. Ciesz się swoimi sukcesami, nie bądź zbyt skromna. Celebruj swoje osiągnięcia z bliskimi, bo skoro są bliscy to potrafią cieszyć się Twoim szczęściem. Każdą porażkę przeanalizuj i traktuj jak naukę. Wyczekiwanie, próbowanie też czyni życie bardziej wyjątkowym , gdy już się uda. 

I wreszcie- miej otwarty umysł, a zdziwisz się, ile do niego wpadnie. W szczelnej bańce zamykaj się tylko przed ludźmi, którzy są toksyczni, dla innych bądź jak bezpieczna przystań, umiej wysłuchać I spróbuj zrozumieć. Daj kawałek swojego czasu. Nie rozdawaj go jednak tak, żeby nic nie zostało dla Ciebie. Jesteś ważna. Nie oceniaj i nie osądzaj zbyt pochopnie. Staraj się zachowywać w głowie spokój, bez względu na to, co i kto będzie chciał go zaburzyć. I pamiętaj: Jesteś piękna na 1000 różnych sposobów. Kochaj siebie. Kochaj odpowiednich ludzi. Szanuj siebie i swój czas. Zapracuj na swoje szczęście i pilnuj go jak skarbu. Jesteś autorką swojej historii. Ty dobierasz i wykreślasz postaci. 
Kocham, Twoja…;)
Copyright ©2022 Zzyciemnaty.pl, Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Liczba odwiedzin: 600