Twoja głowa jest ważna

Czy czujesz na co dzień, że robisz pewne rzeczy wbrew sobie? Chodzisz do pracy, której nie znosisz, otaczasz się ludźmi, którzy wysysają z Ciebie energię lub zamiast swoich- spełniasz czyjeś marzenia? Ostatnio zmieniłam w życiu niemal wszystko stawiając na jedną kartę, co do której nie miałam gwarancji sukcesu. Od tamtej pory czas ucieka mi niewiarygodnie szybko, a tygodnie wydają się być godzinami. To uświadamia mi z każdym dniem, jak mało mamy czasu na odkrycie swoich marzeń, nie mówiąc już o podjęciu konkretnych kroków w celu ich realizacji. Zanim cokolwiek zmieniłam, często zdawało mi się, że to za trudne, że moja strefa komfortu jest tam, gdzie byłam i wątpiłam w to, czy jestem w stanie poszerzyć jej horyzonty. Tylko co to za komfort, do cholery? Jak możemy mówić o strefie komfortu, skoro nie czujemy się w niej ani trochę komfortowo, ani trochę nie czujemy się sobą? 

Co to właściwie znaczy “być sobą”? To znaczy mieć w głowie i w sercu ciszę zostając z sobą sam na sam. To znaczy być ze sobą uczciwym i kiedy ktoś zapyta, jaki cel mają nasze codzienne i długoterminowe działania- powinniśmy znać odpowiedź. Jak często boli Cię brzuch, gdy musisz iść tam, gdzie nie chcesz i żyć z ludźmi, którzy podcinają skrzydła? Jak często od czyichś słów pęka Ci głowa, zaciskasz powieki i czekasz aż będzie lepiej? Czekanie nic nie da na dłuższą metę. Chcesz czuć ten ból do końca swoich dni? Na pewno masz w głowie opcje, które pozwoliłyby Ci zmienić Twoją sytuację, ale tłumisz je myślami: “Co ludzie powiedzą?” “Moi rodzice chcą dla mnie inaczej.” “Mój partner chce dla mnie inaczej” Polecam wyciszyć te głosy, za to głos mówiący “Czas na zmianę” odpalić na pełnej głośności, dalej niż sięga przycisk “Volume”. 

To naprawdę przyjemne łapać samego siebie na uśmiechaniu się bez powodu, nieważne, że pod maseczką, nieważne, czy lubi się poranki i czy akurat pada deszcz. Wierzcie mi, że kiedy w życiu jest Wam i Waszej głowie komfortowo, to każdy wschód słońca, każda chwila, a nawet deszczowe popołudnie wydaje się Wam sprzyjać. Zamiast “Nie mam już siły” pojawia się pełne nadziei “Będzie dobrze...” cdn
Copyright ©2022 Zzyciemnaty.pl, Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Liczba odwiedzin: 596