Pierwsze razy

Paliłam dziś papierosa przed swoją szóstą z kolei wizytą w salonie tatuażu. Uśmiechnęłam się do siebie na wspomnienie tej radosnej nerwówki, którą odczuwałam przed wykonaniem pierwszego z nich. I mimo, że jestem młoda, pomyślałam sobie: “Ku*wa, ile tych pierwszych, życiowych razy człowiek ma już sobą! Ileż tych radosnych motyli w brzuchu, krążących przed czymś nowym odleciało i to bezpowrotnie!” 

Pamiętasz te emocje i zdenerwowanie przed pierwszą szkolną dyskoteką? Wybieranie kreacji, szmineczek, spineczek, pierdółek, żeby tylko ten jeden fajny kolega chciał z nami zatańczyć? Pamiętacie te dramaty rodem z opery mydlanej, gdy wybrał do tańca inną koleżankę i to aż...2 razy?! Przypomnij sobie pierwszy młodzieńczy buziak. Magia? Jak z filmu? Czy raczej żenada i takie “What the fuck was that?!”Jakkolwiek by nie było, to zawsze mówiło się potem, że było super, bo kiepskim raczej ciężko byłoby się pochwalić. A teraz przypomnij sobie swój pierwszy prawdziwy pocałunek. Pamiętasz, z kim to było? Pamiętasz te werble na chwilę przed tym, jak dotknęły się Wasze usta? Strach przed tym, co i jak zrobić, a potem to uczucie, kiedy zaczniesz i już po prostu wiesz. I jak myślałaś, że tę osobę chcesz całować już zawsze? 

Pamiętasz, jak bardzo to wszystko było wtedy WAŻNE? I jak bardzo dzisiaj wszystko jest inne? Jak prawdziwe i ciężkie były łzy tych młodzieńczych problemów, złamanych serc i kłótni z przyjaciółkami? Jak bolesne było pierwsze rozstanie i jak daleko sięgał wtedy Twój osobisty koniec świata? Jak prawdziwe były słowa każdej dołującej piosenki i jak słuchałeś ich, aby pogłębić ten dół? To były całe playlisty! I miałeś pewność, że każde słowo w tekście kierowane jest do ciebie z wtedy. Jaki stres wywoływały nielubiane lekcje, a jaki śmiech miłe chwile? Pamiętasz pierwszy seks? Milion pytań rodzących się w głowie PRZED i milion odpowiedzi, które wydawało Ci się, że PO już NA PEWNO znasz? Tę niepewność, gdy po raz pierwszy pokazałeś komuś całego siebie i drżałeś o to, by Cię zaakceptował i pokochał na zawsze takiego, jakim jesteś? (Podobnie czułam się wrzucając swoje pierwsze teksty do publicznej oceny 😉 Te wszystkie PIERWSZE RAZY minęły. Jakie pierwsze razy wspominasz najczulej i za jakim uczuciem będziesz tęsknił przez resztę dni? I co pomyślałby o dzisiejszym Tobie ten mały Ty ze szkolnej ławki? Byłby dumny? Chciałbys kiedyś, w przeszłości być tym sobą z dzisiaj? Dawaj ❤
Copyright ©2022 Zzyciemnaty.pl, Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Liczba odwiedzin: 583